Doskonała przyczepność Twojego SUV-a na śniegu i lodzie

Doskonała przyczepność Twojego SUV-a na śniegu i lodzie
SUV oponach letnich

Podczas jazdy zimą w warunkach zimowych bardzo ważna jest dobra przyczepność. Będziesz potrzebować doskonałej przyczepności bez względu na rodzaj pojazdu, który prowadzisz. Jeśli prowadzisz SUV-a, będzie on cięższy, a Ty jesteś w dużym stopniu zależny od opon i ich zdolności do generowania dobrej przyczepności. Będziesz potrzebować dobrej przyczepności, aby wjechać na strome wzniesienia, całkowicie zatrzymać pojazd i pozostać na drodze podczas pokonywania ostrych zakrętów. Ponieważ Twój SUV będzie cięższy niż standardowy samochód osobowy, musisz upewnić się, że zainwestujesz w odpowiednie opony zimowe premium.

Od SUV opon zimowych oczekujesz doskonałej przyczepności na śniegu i lodzie. Nie wszystkie opony zimowe mogą to zapewnić tak skutecznie. Dobra przyczepność zimowa jest w zasadzie tym, co sprawia, że ​​opona zimowa nadaje się do użytku zimowego w porównaniu ze złymi oponami, które mogą nie wykazywać tak dobrych właściwości. Opony z kolcami wykazują zwykle najlepsze właściwości w takich warunkach, ponieważ kolce zapewniają doskonałą przyczepność na lodzie, podczas gdy na śniegu, zarówno opony bez kolców, jak i opony z kolcami mają dość podobne właściwości. Jednak nowe opony bez kolców do SUV-ów mogą spełnić tę obietnicę dzięki innowacjom w bieżniku i projekcie wzoru bieżnika. Ponieważ nie będą miały kolców, będą musieli polegać na bieżniku, aby uzyskać te właściwości.

W dzisiejszych czasach nie musisz wybierać między oponami SUV bez kolców lub SUV z kolcami, aby mieć pewność, że masz doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie, ponieważ teraz możesz to mieć w oponach bez kolców. Tak więc wybór sprowadza się bardziej do wyboru odpowiednich opon i osobistych preferencji. Niektórzy ludzie nadal wolą opony z kolcami, ponieważ po prostu czują, że są bezpieczniejsze. Inni natomiast zastosowali już opony bez kolców i zrozumieli, że mogą one mieć takie same osiągi w zimie jak opony z kolcami.

Zarówno opony bez kolców, jak i opony z kolcami to opony dedykowane, wymagające posiadania innego zestawu opon na cieplejsze pory roku. Więc nawet jeśli wybierzesz opony bez kolców, nie są one przeznaczone do całorocznego użytku. Masz kilka całorocznych opon zatwierdzonych do użytku zimowego; są to tak zwane opony SUV na każdą pogodę. Będą działać jak opony zimowe do SUV-ów, gdy temperatura spadnie, oraz jako opony letnie do SUV-ów, gdy będziesz jeździć w cieplejszych temperaturach.

Pozwala to na dobre całoroczne użytkowanie, a przy tym można całkowicie zapomnieć o pogodzie lub mieć nagłe zmiany. Nie będą jednak tak dobre, jak najlepsze opony zimowe, ponieważ muszą obejmować szersze spektrum właściwości. Będą jednak znacznie lepsze niż opony letnie w sezonie zimowym. Nieużywanie opon z homologacją zimową może być bardzo niebezpieczne. Używanie opon zimowych latem zwykle nie jest niebezpieczne, ale opony będą się zużywać szybciej niż oczekiwano, ponieważ staną się zbyt miękkie.

Więcej informacji na temat opon SUV bez kolców i opon SUV z kolcami, które świetnie sprawdzają się na śniegu i lodzie, można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/