Opony całoroczne są stworzone do każdych warunków pogodowych

opony caloroczne
opony całoroczne

Opony całoroczne są stworzone do każdych warunków pogodowych. Opony całoroczne to opony, które są przystosowane do wszystkiego, od suchej, mokrej, po śnieg i lód. To sprawia, że ​​te opony są najbardziej elastyczne i wygodne, jeśli mieszkasz w regionie z czterema sezonami. Warunki pogodowe w okresie zimowym wymagają opon, które zostały zatwierdzone do użytku zimowego, innymi słowy, spełniły kryteria osiągów na śniegu i lodzie i są uznawane za ciężkie. Tylko opony, które spełniły te wymagania, posiadają emblemat „Płatek śniegu w górach trzech szczytów”, umieszczony na ścianie bocznej. Opony śniegowe i zimowe oraz opony całoroczne posiadają ten symbol wraz z niektórymi oponami terenowymi i letnimi, które spełniają wymagane kryteria.

Zalety opony, która radzi sobie w każdych warunkach pogodowych i drogowych są oczywiste, eliminacja konieczności wymiany opon na opony zimowe jest prawdopodobnie najważniejszą zaletą. Inne korzyści obejmują podróże między obszarami o różnych warunkach pogodowych i drogowych; na tym jednak korzyści się nie kończą, ponieważ fakt, że nie musisz przewidywać, w którym momencie zmienić opony, jest wielką ulgą, ponieważ początek sezonu zimowego jest dość nieprzewidywalny.

Najnowsze innowacje w oponach całorocznych pozwalają im zapewnić doskonałą przyczepność i trakcję na śniegu i lodzie, przy jednoczesnym zachowaniu niskich oporów toczenia, co pozwala obniżyć koszty paliwa. Dzieje się tak dzięki innowacjom, takim jak „mieszanka o podwójnej wydajności na każdą pogodę” zastosowana w oponach całorocznych Nokian WR G4, która pozwala im oszczędzać paliwo i zapewnia dłuższą żywotność bieżnika. Ponadto technologie takie jak Nokian Tyres Coanda pozwalają skutecznie zapobiegać akwaplanacji. Nokian Seasonproofma również „rowki ostrza”, które pomagają w dalszym odprowadzaniu wody, śniegu i błota pośniegowego z powierzchni styku dzięki tym naprzemiennym lamelom. Nokian Seasonproof odpowiada również na wyjątkowe potrzeby samochodów hybrydowych i elektrycznych. Samochody hybrydowe i elektryczne, które są cięższe niż zwykłe samochody ze względu na ich akumulatory, znacznie korzystają z niskich oporów toczenia, ponieważ zmniejszają energię potrzebną do toczenia się do przodu, a zwiększona przyczepność i trakcja pomaga zarówno w hamowaniu, jak i przyspieszaniu.

To, że opony całoroczne są produkowane na każde warunki pogodowe, sprawia, że ​​są bardzo popularne, zwłaszcza na obszarach, gdzie zimą wymagana jest opona, która spełniła kryteria osiągów na śniegu i lodzie. Brak konieczności zmiany opon i możliwość polegania na jednym komplecie opon przez cały rok jest oczywiście bardzo ceniona przez wielu. Ponadto dużą zaletą jest elastyczność umożliwiająca podróżowanie między regionami o różnych warunkach pogodowych i drogowych. Dodatkowa przyczepność i trakcja na oponach całorocznych pozwala również na jazdę w trudniejszym terenie bez obaw. Dzięki wielu innowacjom pozwalającym na dłuższą żywotność bieżnika, oszczędność paliwa dzięki niższym oporom toczenia oraz lepszą ochronę przed aquaplaningiem, nic dziwnego, że opony całoroczne zyskały na popularności na przestrzeni lat.

Więcej informacji o oponach całorocznych na stronie: https://www.nokiantyres.pl/