Pokud potřebujete větší přilnavost na ledu, změňte pneumatiky na hroty

pneumatiky

Nyní, když se blíží zima, možná budete chtít přezout na zimní pneumatiky s hroty. Pokud plánujete jet v zimních podmínkách, musíte se přezout z letních pneumatik. Existují dvě možnosti, na které můžete přezouvat, pneumatiky s hroty nebo bez hrotů pro zimní použití. Pneumatiky s hroty mají, jak název napovídá, malé hřeby vyrobené z kovu, který je integrován do dezénu. Vyčnívají z dezénu a vytvářejí trakci mezi vozidlem a povrchem. Zejména na zledovatělém povrchu mají pneumatiky s hroty výjimečnou přilnavost, protože hřeby se zarývají do ledu a vytvářejí dobrou trakci. Tato trakce je potřebná k zajištění toho, aby se vozidlo dalo z klidu rozjet, aby vám umožnilo zůstat na silnici v zatáčkách a zabránilo vám klouzání, a také vám umožní zabrzdit a úplně zastavit.

Když začínáte jezdit s novými pneumatikami s hroty, je důležité, abyste prvních 500 km jeli opatrně, zatímco necháte čepy správně sednout v gumě, díky čemuž vydrží déle a budou mít lepší výkon na ledu. Měli byste také zkontrolovat, zda nemáte více než 25% rozdílný počet čepů mezi pneumatikami, protože to může způsobit nestabilní jízdní podmínky.

Bez pořádného úchopu budete jen klouzat po celém místě. Cvočky na nových zimních pneumatikách jsou menší, než byly v minulosti, takže s nimi budete mít dobrý zážitek z jízdy. Pokud chcete mít nejlepší přilnavost na zimních silnicích, pak je pneumatika s hroty nejlepší volbou. Před montáží na auto byste měli zkontrolovat, jaké předpisy platí po dobu, po kterou je můžete používat. Po namontování na vozidlo zažijete vynikající přilnavost na všech zimních površích. Během jízdy v zimě se tak můžete cítit bezpečně.

Musíte mít na paměti, že ne všechny země umožňují používání pneumatik s hroty, takže budete muset zkontrolovat, než vyrazíte na výlet, kde překročíte hranice. Velké země, jako je Německo a Polsko, nedovolují používání pneumatik s hroty na silnicích, takže nemůžete zemi navštívit ani přejet.

Je důležité vědět více o vašich pneumatikách. Na internetu je spousta míst, kde se můžete informovat o faktech o pneumatikách. V Evropě je za recyklaci pneumatik zodpovědný dovozce. Neměly by být vyhazovány do odpadu, ale měly by být recyklovány.

Přibližně 90% pneumatiky lze znovu použít k jiným účelům. Často jsou rozemlety a použity k plnění silnic. To vše je součástí životního cyklu pneumatiky, od extrakce gumy až po výrobu pneumatiky, použití pneumatiky a její dokončení recyklací pneumatiky. Vraťte tedy pneumatiku na místo, kde jste ji zakoupili; To lze snadno provést, když si koupíte novou sadu pneumatik.

Další informace o zimních pneumatikách s hroty najdete na: https://www.nokiantyres.cz/