Zamontuj opony zimowe do SUV-ów na czas, zanim nadejdzie śnieg

suv opony zimowe
SUV oponach letnich

Wszystkie pojazdy potrzebują opon zimowych, samochodów i SUV-ów. Nie ma żadnych wyjątków. Opony SUV-ów wyglądają na wytrzymałe i jakby dawały sobie radę ze śniegiem i lodem, ale niestety tak nie jest. Guma w SUV oponach letnich stanie się skomplikowana, ponieważ mieszanka gumowa nie jest przeznaczona do niskich temperatur. Część przyczepności opony wynika ze zdolności dopasowywania się do nawierzchni drogi i zazębienia się z nią, dzięki czemu guma jest wciskana w mikrozagłębienia w powierzchni. Kiedy opona jest twarda, nie stanie się to w takim samym stopniu.

Opony zimowe są zaprojektowane z myślą o niskich temperaturach i dobrej przyczepności zarówno na śniegu, jak i lodzie. Wykorzystują również mieszankę gumową, która pozwala im zachować miękkość i elastyczność nawet w niskich temperaturach. Opony zatwierdzone do użytku zimowego będą miały wzór bieżnika specjalnie zaprojektowany, aby radzić sobie na śniegu i zapewniać przyczepność na lodzie. Jeśli masz opony z kolcami, użyją one metalowych kolców wystających z bieżnika, które zapewniają doskonałą przyczepność na lodzie. Metalowe kołki wbijają się w powierzchnię lodu i zapewniają przyczepność i przyczepność. Jeśli masz opony bez kolców do SUV-ów, wykorzystają one cząstki przyczepności i innowacyjne wzory bieżnika, aby wygenerować przyczepność na lodzie. Jeśli próbujesz jeździć na oponach letnich, masz opony, które będą zbyt twarde i nie zapewnią wymaganej przyczepności; wzór bieżnika i mieszanka gumy różnią się od tego, czego potrzebujesz w warunkach zimowych.

Musisz zamontować SUV zimowe opony w swoim samochodzie na czas, zanim śnieg spadnie na ulice. Opony zimowe na nic się nie zdadzą, jeśli nie będzie ich w Twoim SUV-ie. Muszą być zamontowane przed nadejściem zimowej pogody. Aby zapewnić bezpieczną jazdę w warunkach zimowych, ważne jest, aby używać wyłącznie opon dopuszczonych do użytku zimowego. Opony zimowe do SUV-ów przewyższają opony letnie do SUV-ów już wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej 45 stopni Fahrenheita. Wskazuje to, że nie ma powodu czekać na przybycie śniegu przed zmianą opon; powinieneś już zmienić opony, gdy temperatura spadnie poniżej 45 ° F. Łatwiej jest patrzeć na temperaturę, którą łatwiej jest monitorować i przewidywać, niż próbować oszacować, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Dlatego o wiele lepiej jest wcześnie przesiąść się i zachować bezpieczeństwo podczas jazdy.

Można również używać opon całorocznych z homologacją zimową, które łączą właściwości opon zimowych i letnich, aby zapewnić ogólne bezpieczeństwo przez cały rok w każdych warunkach jazdy. Opony te doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie panują bardzo nieprzewidywalne warunki pogodowe, gdzie zmiana opon na letnie i zimowe nie jest wygodna. Dzięki temu uzyskujesz ogólne bezpieczeństwo przez cały rok i zawsze możesz bezpiecznie korzystać z samochodu, niezależnie od warunków pogodowych. Więc jeśli je masz, nie musisz się martwić o warunki pogodowe.

Więcej informacji na temat opon zimowych do SUV-ów można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/