Po skončení zimy by zimní pneumatiky měly vyměnit zimní pneumatiky

letní pneumatiky.
letní pneumatiky

Když končí zimní sezóna, je čas vyměnit je za letní pneumatiky. Vaše zimnípneumatiky jsou speciálně navrženy tak, aby zvládly podmínky na silnici se sněhem a ledem. To je důvod, proč v zimních podmínkách; zvolenou pneumatikou by byla speciální zimní pneumatika. Zimní pneumatiky existují v zemích, kde je povoleno jejich použití, s hroty i bez nich. Oba jsou označeny „symbolem třípatrové horské sněhové vločky“, což znamená, že byly schváleny pro použití v náročných zimních podmínkách, což znamená led, sníh a rozbředlý sníh.

Jako letní pneumatiky lze použít několik možností pneumatik, podle toho, jaký typ automobilu máte. Pro rychlé a výkonné vozy máte Nokian Powerproof; pro středně velká auta, Nokian Wetproof nebo Nokian iLine, pokud se chcete držet řady pneumatik Nokian Tyres. Jelikož mají nejlepší zimní pneumatiky, mnozí se rozhodli je použít i pro své letní pneumatiky.

Pokud jste například měli své zimní pneumatiky, například Nokian Hakkapeliitta R3. Tyto zimní pneumatiky bez hrotů nabízejí vynikající přilnavost a kontrolovanou ovladatelnost na ledu a sněhu, protože jsou navrženy tak, aby zvládly zimní podmínky na silnici, takže můžete řídit bezpečně i pohodlně. Tyto pneumatiky bez hrotů jsou dobrým příkladem speciální zimní pneumatiky, která nabízí vynikající přilnavost na zledovatělých a zasněžených silnicích.

Díky speciálním zimním pneumatikám si můžete být jisti, že vaše pneumatiky Nokian Hakkapeliitta R3 zvládnou tuto výzvu bez ohledu na to, jaké jsou povětrnostní podmínky, kde žijete. Pneumatiky, jako je Nokian Hakkapeliitta R3, jsou navrženy s nejmodernějšími technologiemi, jako jsou „částice přilnavosti Cryo Crystal 3 s biologickým základem“ a „mnohostranné sněhové drápy“. Tyto krystalové částice se přidávají jako uchopovací částice do pryžové směsi, aby se zlepšila přilnavost, zejména led. To v kombinaci s mnohostrannými sněhovými drápy mezi blokem běhounu pomáhá celkové přilnavosti na sněhu a ledu při akceleraci a brzdění.

Výhodou těchto pneumatik bez hrotů je, že neexistují žádná omezení jejich používání, jako jsou pneumatiky s hroty. To vám umožní ponechat zimní pneumatiky na jaře, abyste se vypořádali s nebezpečím rozbředlého sněhu, ke kterému může dojít, když se během jara topí sníh a led a déšť. Tyto pneumatiky nemají čepy, což umožňuje tišší jízdu s menším valivým odporem a tím lepší spotřebu paliva. Jak naznačuje název, zimní pneumatiky se mají používat během zimní sezóny, takže jakmile uplyne zimní sezóna a přijde jaro, měly by se speciální zimní pneumatiky vyměnit za letní.

Máte také možnost použít celoroční pneumatiky ke zvládnutí všech různých povětrnostních podmínek, včetně zimního počasí. To vám umožní používat jednu sadu pneumatik po celý rok, což může být výhodné v oblastech, které nemají dlouhou zimní sezónu, a možná nebudete mít pocit, že je nutné používat speciální zimní pneumatiky. Stále však chcete mít bezpečnost, když řídíte v zimních podmínkách.

Další informace o zimních pneumatikách najdete na https://www.nokiantyres.cz/